Simon
Simon
Maniek
Maniek

$imon & Maniek.

Dwóch filologów z wykształcenia, duet muzyków - z zamiłowania i dwójka przyjaciół - z przekonania.
Oprócz tych relacji łączy nas także - a może właśnie przede wszystkim - szacunek do twórczości Jacka Kaczmarskiego.
Z Jego twórczością związany jest główny nurt naszej działalności artystycznej: wykonujemy piosenki Jacka oraz Jego wiersze do własnych kompozycji. Sięgamy jednak także po piosenki czy teksty innych autorów, których lubimy i cenimy.
Od momentu swych muzycznych narodzin Triada Poetica przechodziła różne zmiany personalne, by w końcu "po sztormach, burzach, nawałnicach, szkwałach" - ukształtować się w formie duetu gitarowego.
W swojej przeszłości Triadzie zdarzało się występować na różnych festiwalach, bywała czasem w gronie laureatów (Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" w Kołobrzegu, Marcowy Festiwal z Nutą Wolności w Bydgoszczy).
Obecnie skupiamy się na pracy nad szerokim repertuarem, opracowujemy autorskie aranżacje, przygotowujemy utwory do kolejnych rejestracji studyjnych i w miarę wolnego czasu - grywamy koncerty, co zresztą lubimy najbardziej.
Od sześciu lat mamy przyjemność współtworzyć artystycznie Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego (www.jkaczmarski.wroclaw.pl) i wraz z innymi wykonawcami spotykać się co miesiąc z sympatykami twórczości największego polskiego barda.
Zapraszamy serdecznie na nasz profil facebook i youtube. :)